Czy można założyć biznes ze swoją drugą połówką?

Consultation of businessmen. For business success

Nic nie stoi na przeszkodzie przed rozpoczęciem prowadzenia rodzinnego biznesu ze swoją miłością u boku. Są jednak związki, które nie są w stanie pracować zgranie i nie pasują do siebie sposobem myślenia o biznesie. Zanim zacznie się łączyć swoją ścieżkę zawodową ze swoją drugą połówką, trzeba dobrze ją poznać, ale nie z prywatnej strony. Wiele osób zupełnie inaczej zachowuje się w pracy, niż w lubianym przez siebie towarzystwie.

Prowadzenie biznesu wymaga kilku umiejętności więcej, niż praca na etacie w znanej korporacji. Dotyczy to szczególnie samodzielnego organizowania swojej pracy, zajmowanie się klientem i ponoszenie pełnej odpowiedzialności za swoje błędy. Na początku będą zdarzały się często, co jest naturalne, ale jeśli z czasem ich ilość nie zacznie się zmniejszać, może się okazać, że partner nie nadaje się do bycia samodzielnym pracownikiem. Do tego dochodzi również konieczność zgrania się. Jednak osoba nie może robić wszystkiego sama, nie przekazywać istotnych informacji albo starać się przejąć pełną kontrolę nad biznesem.

Jest wiele par, które doskonale poradzą sobie w biznesie razem. Jeśli na co dzień dobrze zarządzają domem, wywiązują się z obowiązków, regularnie się rozwijają i sobie ufają, nic nie stoi na przeszkodzie przed zaczęciem czegoś nowego. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu zdrowych relacji poza pracą. Jeśli konflikty i problemy nie są rozwiązywane w ramach prowadzenia wspólnego biznesu, mogą przekładać się negatywnie także na strefę prywatną. Tylko osoby, które potrafią odciąć od siebie te dwa elementy wspólnego życia, będą dobrze czuły się razem w biznesie i będą mieć szansę na odniesienie sukcesu.

Wiele osób nie chce decydować się na pracę z partnerem, bo boją się, że ostatecznie będzie trzeba się rozejść i podzielić między siebie to, co się zbudowało. Takie podejście jest bardzo mądre. Są także osoby, które nie są w stanie zaufać swojemu partnerowi w sprawach finansowych. W końcu prowadząc działalność razem, zbiera się wspólne pieniądze, którymi trzeba się podzielić, chyba że każdy pracuje z klientami osobno, ale wtedy ciężko mówić o wspólnym biznesie. Jeśli wiesz, że twoja druga połówka nie radzi sobie z dysponowaniem pieniędzy, masz pełne prawo nie chcieć połączyć się z nią w sprawach biznesowych.